top of page

А судьи кто?...


Громадськість може впливати на роботу суддів!

27 та 28 квітня голова Місцевого осередку МГО «Міжнародного комітету сприяння боротьбі з корупцією та тіньовою економікою» у Сумській області Дмитро Мальцев та помічник голови Юлія Тарасенко стали учасниками тренінгу «Моніторинг процесу люстрації державних службовців і перевірки суддів», організованого МГО «Універсальною екзаменаційною мережею».

Президент МГО «Універсальною екзаменаційною мережею» Сергій Мудрук розповів присутнім про напрацювання в рамках проекту «Моніторинг процесу люстрації та перевірки державних службовців і суддів громадянським суспільством» та презентував розроблену в рамках проекту «Анкету оцінювання суддів громадськими об’єднаннями у відкритих судових засіданнях». Також пан Сергій розповів про досвід співпраці представниками суду та органами державної влади.

Запрошений на тренінг директор департаменту з питань професійної кваліфікації суддів та кандидатів на посаду судді секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККСУ) Роман Савчук розповів про роботу даної комісії та її можливий вплив на покращення діяльності суддів. 7 липня 2010 року прийнятий Верховною радою Закон України «Про судоустрій і статус суддів» закріпив статус Вищої кваліфікаційної комісії суддів України як постійно діючого органу в системі судоустрою України. До цього часу Комісія діяла на громадських засадах. Це створило умови для забезпечення стабільного, своєчасного та якісного наповнення судів професійними кадрами, ефективного й об’єктивного розгляду питань про дисциплінарну відповідальність суддів. Відповідно до Закону Вищу кваліфікаційну комісію суддів України було наділено повноваженнями добору суддів, спеціальної підготовки суддів та дисциплінарного провадження щодо них. Це стало першим етапом в реформуванні українського судочинства. Присутні мали можливість задати питання стосовно роботи ВККСУ та дізнатися про результати подачі скарг до неї, як дієвого механізму впливу на роботу суддів. За посиланням http://vkksu.gov.ua/ua/distsiplinarne-provadjennya/ можна більш детально ознайомитися стосовно звернень до ВККСУ зі скаргою, щодо поведінки судді та скачати зразок самої скарги.

В другий день напруженої роботи, до учасників тренінгу приєдналася Тетяна Чумаченко, голова комітету етики, врегулювання конфлікту інтересів та професійного розвитку суддів Ради судів України (РСУ), суддя ВАСУ. Пані Тетяна розповіла про роботу Ради судів України та її можливий вплив на процес поліпшення роботи суддів. Вона висловила свою зацікавленість та підтримку необхідності впровадження анкетування та долучення «Анкет оцінювання суддів громадськими об’єднаннями у відкритих судових засіданнях» до досьє суддів. Також обговорили питання стосовно важливості кваліфікації інтерв’юерів під час проведення анкетування. Учасники мали змогу задати усі питання, що їх цікавили та подискутувати.

Також під час тренінгу Роман Сухоставець керівник СОМГО «Європейський вимір» поділився досвідом роботи з «Анкетою оцінювання суддів громадськими об’єднаннями у відкритих судових засіданнях» під час анкетування в судах міста Суми та Сумської області. Наприкінці роботи, учасники тренінгу змогли на практиці попрацювати з анкетою, заповнити її, переглянувши відеозапис судового засідання.

Голова Місцевого осередку МГО «Міжнародного комітету сприяння боротьбі з корупцією та тіньовою економікою» у Сумській області Дмитро Мальцев відмітив про актуальність та необхідність проведення тренінгів, круглих столів, семінарів та інших заходів з зазначеної тематики, прийняв активну участь в обговоренні питань тренінгу, запропонував декілька пропозицій щодо ознайомлення суддів з досьє та проведення анкетування громадськими організаціями.

Дякуємо колегам за отриманий новий досвід та запрошення на цікавий та інформативний захід!


bottom of page